Altın Ambulans ödülü Denizli’nin oldu.

Paramedik Derneği tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenen Altın Ambulans Sağlık Ödülleri Yarışması sonucunda; Sağlık Müdürleri kategorisinde ”Yılın İl Sağlık Müdürü” ödülünü Denizli İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü Arpacı kazandı.

YILIN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DENİZLİ’NİN GURURU DR. ŞÜKRÜ ARPACI ALTIN AMBULANS ÖDÜLÜNÜ ALDI

Yılın İl Sağlık Müdürü Denizli’de görevini yapan Dr. Şükrü Arpacı seçildi. Türkiye Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenen Altın Ambulans Sağlık Ödülleri Yarışması sonucunda; Sağlık Müdürleri kategorisinde ”Yılın İl Sağlık Müdürü” ödülünü Denizli İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü Arpacı kazandı. Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği tarafından düzenlenen ‘Altın Ambulans’ ödül töreninde Denizli İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü Arpacı ödül almaya hak kazandı. Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği tarafından Ankara’da düzenlenen ‘Altın Ambulans’ ödül töreninde Denizli’de görevini sürdüren İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü Arpacı, Sağlık Müdürleri kategorisinde halk oylaması sonucu en yüksek oy oranını alarak birinci oldu. Ankara’da düzenlenen ödül töreninde Şükrü Arpacı’ya ödülü takdim edildi. Denizli İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü Arpacı yaptığı açıklamada, “Denizli Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerine ve bu süreçte beni destekleyen emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

DENİZLİ İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. ŞÜKRÜ ARPACI KİMDİR?

Denizli İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü Arpacı 1968 yılında Denizli ilinde doğdu. Evli ve üç çocuk babasıdır. İlk, orta ve lise öğrenimini Denizli ilinde tamamladı. 1994 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Bayburt iline atanarak ilk görevine başladı. Sonrasında kamu hizmetinden ayrılarak 2009 yılına kadar özel sektörde hizmet verdi. 2009 yılının başında Afyonkarahisar ilinin Dinar ilçesinde Sağlık Ocağı sorumlu hekimliği görevinde bulundu. Denizli ilinin Kale ilçesi Devlet Hastanesine atanarak burada Acil Servis ve 112 Acil Sağlık İstasyonu Hekimi olarak görev yaptı. 2011 yılında Kale Devlet Hastanesinde bir yıl Başhekimlik görevi yaptı. 2012 yılında Denizli Halk Sağlığı Müdürlüğünde bir buçuk yıl Halk Sağlığı Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. 24.10.2013 tarihinde Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. 01.01.2015 tarihi itibari ile Denizli Sağlık Müdürü olarak görevine devam etmekte. Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Beykent Üniversitesi Hastane ve Sağlık Kurumları Yöneticiliği üzerine tezli yaptı. 2015 yılında İl Sağlık Müdürü olarak göreve başlayan Dr. Şükrü Arpacı özellikle personellerin çalışma koşullarına, Acil Sağlık İstasyonlarına yaptığı iyileştirme çalışmaları ve istasyon projeleri ile Acil Sağlık çalışanlarına destek verdi. Dört adet projesi bulunmakta olup, son olarak 1865-1953 yılları arasında Osmanlı arşivlerinden Denizli Sağlığı ile ilgili belgeleri tercüme ettirerek Osmanlı Cumhuriyet dönemi Sağlık Arşivi Sergisini açtı.

YAPMIŞ OLDUĞU ÇALIŞMALAR VE PROJELERİ

Arsa tahsisi ve inşaat masrafları tamamen hayırseverler tarafından karşılanan Organize, Kale, Tavas ve Çınar Acil Sağlık İstasyonlarını hizmete açtı. Denizli Sağlık Müdürlüğü tarafından Sevindik, Bayramyeri, Yenişehir, Bağbaşı, Deliktaş, Saraylar, İstiklal, Nikfer ve Bozkurt ASİ olmak üzere 9 adet Acil Sağlık İstasyonunda iç tasarım yenileme çalışması yapmıştır. – 2017 yılı içerisinde arsası ve inşaatı tamamen hayırseverler tarafından yapılacak olan Saraylar, Serinhisar, İstiklal, Bağbaşı, Karahayıt, Üçler ve Sarayköy Acil Sağlık İstasyonu olmak üzere 7 adet istasyon yapım protokolü imzaladı. Çameli ve Bekilli Acil Sağlık İstasyonlarının Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılması için projelendirildi.