DERNEĞE NASIL ÜYE OLURUM?

NEDEN ÜYE OLMALIYIM?

NEDEN KATILMALIYIM?

Mezun Bilgi Platformu üzerinden gerçekleştirilen tüm faaliyetler, üniversitemiz öğrencilerinin ve mezunlarının daha fazla etkileşim içine girmesini sağlamakla beraber, Beykent Üniversitesi Ailesinin iş dünyasındaki değerinin artmasını hedefler.

Bu kapsamda, platformumuza katılım sağlayan Beykent Üniversitesi mezunlarına, bazı ayrıcalıklar da tanınmaktadır:

 • İş birliği halinde olduğumuz kurumsal firmalar tarafından uygulanacak özel indirimlerden ve fırsatlardan faydalanma,
 • Platformumuz üzerinden oluşturulan ağ sayesinde, yeni mezunlarımız için iş bulma ve istihdam yaratma imkânları,
 • Mezun olduktan sonra da üniversitemizin, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerinden yararlanma avantajı.

FAALİYETLER

Beykent Üniversitesi Mezunlar Derneği, dinamik gelişen bir organizasyondur. Hedefimiz, Beykent mezunlarını birleştirmek ve sosyal olarak tanıtmaktır.

Bu doğrultuda yürütülen faaliyetler kapsamında, derneğimizce;

 • Mezunlar veri tabanı oluşturulur.
 • Güncel sosyo-ekonomik, politik, dini, etnik sorunları tartışmak için ulusal, uluslararası konferanslar, seminerler ve forumlar düzenlenir.
 • Türk eğitim sisteminin ve özellikle de yükseköğretim düzeyinde eğitimin gelişimini desteklemek için konferanslar, seminerler ve forumlar düzenlenir.
 • Mezunlarımızın kariyer gelişimleri izlenir.
 • Mezunlarımıza ve öğrencilerimize gelişen sektörler yakından tanıtılır, çözümler gerektiren sorunlar için etkinlikler düzenlenir.
 • Mezunlarımız arasındaki mesleki ve kültürel bağların kuvvetlendirilmesi için bilimsel, kültürel, mesleki gelişim çalışmaları yürütülür.
 • Mezunlarımızın istihdamına destek olmak, profesyonel iş deneyimi kazandırmak için organizasyonlar düzenlenir.
 • Mezunlarımızın başarıları takip edilir, desteklenir ve sosyal medya aracılığıyla tanıtımı yapılır.
Dernek Üyeliği için; Mezun Ağı Sistemine kayıt olunmalıdır. Tıklayınız

UYARI!

Mezunlarımızla olan ilişkilerimizi geliştirmek ve sosyal ağı büyütmek amacıyla oluşturduğumuz Mezun Bilgi Platformuna kayıt olabilirsiniz.

Mezun Bilgi Platformunu kullanarak arkadaşlarınızla iletişime geçebilir, bilgilerinizi güncelleyebilir, etkinliklere erişebilir ve iş-staj imkânlarından haberdar olabilirsiniz.

Mezun Bilgi Platformu yakında kullanıma sunulacaktır.

MEZUN BİLGİ PLATFORMUNA ÜYE OLMAK

Mezun Bilgi Platformunda kaydınız olup olmadığını mail adresiniz veya kayıtlı olan cep telefonunuzla kontrol edebilirsiniz.

Üyeliğiniz var ama şifrenizi unuttuysanız mail adresinizi veya cep telefonunuzu yazdığınızda karşınıza çıkan ekranda “Şifrenizi mi unuttunuz?” ibaresine tıklayarak, şifre alım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Artık şifrenizi de aldığınıza göre platforma giriş yapabilirsiniz.

Eğer üyeliğiniz bulunmuyor ise, sayfanın altında yer alan “Üye Olun” ibaresine tıklayarak başvurunuzu başlatabilirsiniz. Üyeliğinizin onaylanması ve size mail ile bildirilmesinin ardından şifrenizi belirleyerek platforma giriş yapabilirsiniz.